Till dig som driver ett företag – litet som stort

Vi hjälper ditt företag

att växa och må bra

Våra tjänster

Redovisningsbyrån

som förstår entreprenören!

Vi på Franso redovisning anser att entreprenörskap är förmågan att leda ett företag eller en organisation framåt. Det handlar om företagsamhet och entreprenören är den person som får saker att hända.

Det vi kan erbjuda dig är löpande redovisning, bokslut, inkomstdeklarationer, löneservice, koncernredovisning, analyser och mycket mer. Genom spetskompetens och lång erfarenhet skräddarsyr vi en unik lösning för just dig och ditt företag.

30

Verksamma år

5,270

Timmar med klienter

16

Branscher bland klienter

320

Kaffekoppar i veckan

Våra tjänster

Redovisning

Din redovisning blir inte ett nödvändigt ont, utan ett korrekt beslutsunderlag.

Löner

Vår erfarna lönekonsulter hjälper dig med att sköta företagets lönehantering.

Personaladministration

Vi administrerar personalregister, upprättar lönespecifikationer och kontrolluppgifter.

Rådgivning

Vår vardag är att hjälpa företag och företagare som dig med det mesta som rör ekonomi.

Bokslut

En professionellt upprättad redovisning enligt senast gällande regelverk.

Bolagsbildning

Vi hjälper dig att starta din firma oavsett företagsform, från enskild firma till handelsbolag och aktiebolag.

Senaste nytt

Medarbetare

Francois Franso
CEO
francois@franso.se
073- 925 29 01

Fadi Eshak
Partner
fadi@franso.se
073- 925 29 02

Claudia Franso
Operation & Frontdesk Manager
claudia@franso.se
073- 925 29 03

Rabi Chabo
Senior Accountant
rabi@franso.se
073- 925 29 04

Joannis Matheas
Accountant / Office Manager
joannis@franso.se
073- 925 29 05

Rafi Hanna
Accountant
rafi@franso.se
073- 925 29 06

Ornamo Chabo
Accountant
ornamo@franso.se
073- 925 29 07

 

Yelda Seyhan
Accountant
yelda@franso.se
073- 925 29 08

Rafi Abrahimy

r.a@franso.se
073- 925 29 09

 

Kontakt

Tel.
08-128 817 00

E-post
info@franso.se

Besöksadress
Morabergsvägen 33A
152 42 Södertälje

Öppettider:
Måndag – Fredag: 09:00 – 17:00
Lunch: 12:00 – 13:00