Skip to main content
Till dig som driver ett företag – litet som stort

Vi hjälper ditt företag
att växa och må bra

 

Stockholm | Jönköping | Dubai

Våra tjänster

Redovisningsbyrån

som förstår entreprenören!

Stockholm | Jönköping | Dubai

Vi på Franso redovisning anser att entreprenörskap är förmågan att leda ett företag eller en organisation framåt. Det handlar om företagsamhet och entreprenören är den person som får saker att hända.

Det vi kan erbjuda dig är löpande redovisning, bokslut, inkomstdeklarationer, löneservice, koncernredovisning, analyser och mycket mer. Genom spetskompetens och lång erfarenhet skräddarsyr vi en unik lösning för just dig och ditt företag.

33

Verksamma år

3

Kontor

5,270

Timmar med klienter

16

Branscher bland klienter

320

Kaffekoppar i veckan

Våra tjänster

Redovisning

Din redovisning blir inte ett nödvändigt ont, utan ett korrekt beslutsunderlag.

Löner

Vår erfarna lönekonsulter hjälper dig med att sköta företagets lönehantering.

Personaladministration

Vi administrerar personalregister, upprättar lönespecifikationer och kontrolluppgifter.

Rådgivning

Vår vardag är att hjälpa företag och företagare som dig med det mesta som rör ekonomi.

Bokslut

En professionellt upprättad redovisning enligt senast gällande regelverk.

Bolagsbildning

Vi hjälper dig att starta din firma oavsett företagsform, från enskild firma till handelsbolag och aktiebolag.

Medarbetare

Stockholm

Francois Franso
VD / Senior Partner
francois@franso.se
08-12 88 17 01
073- 925 29 01

Fadi Eshak
Partner
fadi@franso.se
08-12 88 17 02
073- 925 29 02

Malin Ståhl
Vice VD / Partner
malin@franso.se

Jean Franso
Accountant
jean@franso.se
08-12 88 17 09
073- 925 29 09

Nancy Eshak
Accountant
nancy@franso.se
08-12 88 17 04
073- 925 29 04

Rudy Altunsu
Accountant
rudy@franso.se
08-12 88 17 03
073- 925 29 03

Ornamo Chabo
Accountant
ornamo@franso.se
08-12 88 17 07
073- 925 29 07

Dimitra Kalesoglou
Accountant
dimitra@franso.se
08-12 88 17 11
073- 925 29 11

Liam Capeljan
Key Account Manager
liam@franso.se
08-12 88 17 10
073- 925 29 10

Rabi Chabo
External Consultant
rabi@franso.se
08-12 88 17 05
073- 925 29 05

Jönköping

Liam Capeljan
Key Account Manager
liam@franso.se
08-12 88 17 10
073- 925 29 10

George Shamoun
Accountant
george@franso.se
08-12 88 17 06
073- 925 29 06

Claudia Franso
Operation Manager / Front Desk Manager
claudia@franso.se
08-12 88 17 00
073- 925 29 00

Michel Akkary
Interpreter & Admin
michel@franso.se

Våra samarbetspartners

Kontakt

Tel.
08- 12 88 17 00

E-post
info@franso.se

Besöksadress:
Morabergsvägen 33A
152 42 Södertälje

Öppettider:
Måndag – Fredag
09:00 – 16:00

(Lunchstängt 12:00 – 13:00)