Till dig som driver ett företag – litet som stort

Vi hjälper ditt företag

att växa och må bra

Våra tjänster

Redovisningsbyrån

som förstår entreprenören!

Vi på Franso redovisning anser att entreprenörskap är förmågan att leda ett företag eller en organisation framåt. Det handlar om företagsamhet och entreprenören är den person som får saker att hända.

Det vi kan erbjuda dig är löpande redovisning, bokslut, inkomstdeklarationer, löneservice, koncernredovisning, analyser och mycket mer. Genom spetskompetens och lång erfarenhet skräddarsyr vi en unik lösning för just dig och ditt företag.

30

Verksamma år

5,270

Timmar med klienter

16

Branscher bland klienter

320

Kaffekoppar i veckan

Våra tjänster

Redovisning

Din redovisning blir inte ett nödvändigt ont, utan ett korrekt beslutsunderlag.

Löner

Vår erfarna lönekonsulter hjälper dig med att sköta företagets lönehantering.

Personaladministration

Vi administrerar personalregister, upprättar lönespecifikationer och kontrolluppgifter.

Rådgivning

Vår vardag är att hjälpa företag och företagare som dig med det mesta som rör ekonomi.

Bokslut

En professionellt upprättad redovisning enligt senast gällande regelverk.

Bolagsbildning

Vi hjälper dig att starta din firma oavsett företagsform, från enskild firma till handelsbolag och aktiebolag.

Medarbetare

Francois Franso
VD / Senior Partner
francois@franso.se
08-12 88 17 01
073- 925 29 01

Fadi Eshak
Partner
fadi@franso.se
08-12 88 17 02
073- 925 29 02

Malin Ståhl
Vice VD / Partner
malin@franso.se
08-12 88 17 10
073- 925 29 10

Claudia Franso
Operation Manager
claudia@franso.se

Nancy Eshak
Front Desk Manager
nancy@franso.se
08-12 88 17 00
073- 925 29 00

Joannis Matheas
Accountant / Office Manager
joannis@franso.se
08-12 88 17 05
073- 925 29 05

Rudy Altunsu
Accountant
rudy@franso.se
08-12 88 17 03
073- 925 29 03

Yelda Seyhan
Accountant
yelda@franso.se
08-12 88 17 08
073- 925 29 08

George W. Michael
Accountant
george@franso.se
08-12 88 17 06
073- 925 29 06

Rabi Chabo
Senior Accountant
rabi@franso.se
08-12 88 17 04
073- 925 29 04

Ornamo Chabo
Accountant
ornamo@franso.se
08-12 88 17 07
073- 925 29 07

Sabo Demirel
Accountant
sabo@franso.se
08-12 88 17 09
073- 925 29 09

Dimitra Kalesoglou
Accountant
dimitra@franso.se
08-12 88 17 11
073- 925 29 11

Våra samarbetspartners

Kontakt

Tel.
08- 12 88 17 00

E-post
info@franso.se

Besöksadress:
Morabergsvägen 33A
152 42 Södertälje

Öppettider:
Måndag – Fredag
09:00 – 17:00

(Lunchstängt 12:00 – 13:00)